Kezdenek magukhoz térni az európai tőzsdék a szerdai jelentős esés után. A gyengülés az amerikai részvénypiacokon kezdődött, majd Európára is átterjedt, miután kiderült, hogy a német gazdaság recesszióba fordult a második negyedévben. A jelenség a magyar tőzsdére is hatott, a BUX index másfél százalékot esett a német gyengélkedés miatt.
„Két problémája van a német gazdaságnak. Az Egyesült Államok és Kína közötti kereskedelmi háború kibontakozása, valamint az egyre valószínűbb megállapodás nélküli brexit. Németországot hosszú ideje az EU gazdasági motorjának tartják, azelőtt viszont Európa beteg embereként hivatkoztak rá" - magyarázza az Euronews tudósítója, Jona Källgren.
Az Egyesült Államokban a tőzsdék esése még jelentősebb volt, miután kiderült, hogy a tízéves amerikai államkötvény hozama a kétéves hozam alá került. Ez komoly gondokat jelezhet.
„Szerintem a kötvénypiac egyértelműen figyelmeztet, hogy a kereskedelmi háború borzalmas a világgazdaság számára" - mondja Ross Gerber pénzügyi elemző. „Trump „America First” politikája néhány szempontból talán előnyös az Egyesült Államoknak rövid távon, de hosszú távon nagyon káros. Ez a probléma lassan elhomályosítja a hongkongi helyzetet, a brexitet, az EU katasztrofális gazdasági állapotát."
Donald Trump amerikai elnök egyértelműen a FED-et okolja a gyengülésért. A Twitteren úgy fogalmazott, hogy az Egyesült Államok nyerésre áll Kínával szemben, egyedül az alapkamatot kezelő szervezet okoz gondokat.
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése
Köszönöm a megjegyzését!