Kegyeletsértés és történelmi
emlékek megrongálása ellen tiltakozik
a Magyar Remény Mozgalom
A Magyar Remény Mozgalom (MRM)
erélyesen tiltakozik a nyugat-bácskai Hódság katolikus
temetőjében zajló kegyeletsértési és történelemhamisítási
folyamat ellen. A szerbiai Blic napilap 2012. augusztus 18-i számában
megjelent: " A régi német emléktáblákra csak felírják a
saját nevüket" (Na stare Nemačke spomenike samo dopišu svoja
imena) c. írás és a temetőben tapasztaltak is azt
erősítik meg, hogy a német és magyar síremlékek helyén egyre
több szerb név jelenik meg, mivel a felvásárlás után egyszerűen
letörlik a korábbi feliratokat.
A régi sírhelyek felvásárlását
egy kb. húsz évvel ezelőtt meghozott önkormányzati rendelet
teszi lehetővé, és miután a helyi plébános, Pfeiffer Jákob is
hozzájárult a történésekhez, ezért már több oldal felelőssége
is felmerül. A leszármazottak nélküli elhunytak emléke nem lehet
anyagi üzérkedés tárgya. A történelem megmásítása és a
kegyeletsértés olyan kategóriák, amelyek nem hagyhatják hidegen
a délvidéki német és magyar szervezeteket, de a Németország és
Magyarország kormányát sem.
1945-ig Hódság német többségű
település volt, kisebb számú magyar népességgel, de a németeket
ebben az évben deportálták és szerbeket költöztettek a
helyükre. Ma is túlnyomó részt szerbek lakják, de él kb. 300
magyar polgár is. Az MRM kéri, hogy az önkormányzat és az
egyházkerület azonnal szüntesse meg a síremlékek etikátlan
megsemmisítési folyamatát, a korábbi rombolások érintettjei
számára pedig méltó emlékhelyet alakítson ki.
Az előző részekben foglalkoztam már
az egyház fehérgalléros pereivel, így a sorból nem maradhat ki
Mindszenty József magyarország utolsó hercegprímásának
koncepciós pere sem.
„Vannak irányzatok, amelyek a
“szabadság” jelszavával lépnek ki a világ elé, de nemsokára
kiderül, hogy éppen a szabadság hivatalos sírásói. Az
egyházüldözésnek Janus-arca van: egyik arc a szabadság diadalmas
vonásait mutatja, a másik a hatalomra jutott intoleráns zsarnokok
sötét ábrázatát. Kinn, a kapuk előtt az emberi jogokat
hirdetik, benn, a kapuk mögött mint a könyörtelen rabszolgaság
’hősei’ lépnek színre”
P. Werenfried van Straaten premontrei
szerzetes
A kommunista-ateista hatalom több
évszázados multú és hagyományú egyházzal találta magát
szemben a második világégés után, amelynek felszámolási
szándéka Magyarország népét defanzív ellenállásra
kényszerítette. A népnek nem tetszett a rákényszerített
Istentelen bolsevizmus, minden alapvető értéket megsemmístő
szándékkal bíró, Szovjetúniónak mindenben és még attól is
többel megfelelő, vér-vörös posztón felkínált rabiga. A
keresztény felekezetek és a vallásos zsidóság természetes
társadalmi folyamatként a legnagyobb felekezet mögé állt, hogy
védelem alá kerüljenek az általuk képviselt eszmék. Így
került a figyelem és az ellenség-kép kellős közőppontjába a
római katolikus egyház és annak hercegprímása Mindszenty József.
XII. Piusz pápa 1945. októberében
esztergomi érsekké, 48-ban bíborossá avatta és a következő
szavakkal búcsúzott tőle: A 32 új bíboros közül, Te leszel az
első, aki mártíromságot szenved! Vatikán tudta, hogy a vörös
zivatar ellensúlyaként egy erős-karizmatikus személyt kell
kineveznie, hogy hitében ne vesszen el a magyar ember, viszont a
kemény kiállás a történelmet ismerve halállal végződik...
A kommunistáknak nevezett lények
rögtön a hercegprímás ellen ócska, szégyenteljes propagandát
indítottak. Hangzottak paroláik: „Mindszenty védi a háborús
bűnösöket és fasisztákat.”, „Munkát, kenyeret,
Mindszentynek kötelet!”...Igen a rákos rendszerről van szó,
mely beírta magát Magyarország legnagyobb szégyenének könyvébe!
Hosszadalmas lejarátási hadjárat
után, az egyházaktól elveszik az iskolákat, feloszlatják az
egyház által alapított szervezeteket, mindvégig, azt hazudva
ország és világ előtt, hogy nem fogják megtenni! Megtették és
utódjaik is meg fogják tenni, ha újra eljő a pillanat...
A rendőrség
összefércelte végül a koncepciós vádíratott, amelyben már
ítélet is született: „Mindszenty József esztergomi
érseket hűtlenség, a köztársaság megdöntésére irányuló
bűncselekmény, kémkedés és valutaűzérkedés gyanúja alapján
a rendőrhatóság őrizetbe vette.” A kommunista
pártlap, ezt még megtoldotta ezzel: „Közönséges bűnözőt
tartóztattak le!”. A nem büntethető igazságot
körbefonták a valótlan vádak tömkellegével. A főpapnak
hivatalával járó közérdeket szolgáló tevékenységét és az
egyéni meggyőződéséből fakadó érveléseit hozták fel ellene
vádalapul. A civilizált világban rögtön ejtették volna a
felhozott koholt vádakat, de abban a pillanatban Magyarország a
vörös primitívuzmus felé sodrodott Sárga könyvet** tartva
tenyerében...
Mindszenty József hercegprímást
letartóztatása után rögtön bohóc ruhába öltöztették és 38
napon át vallatták, kínozták az elmei torzszülöttek
pszichodelikus anyagok bevonásával.A tortúrát követően a bíróság előtt bűnösnek vallotta
magát. A világ feljajdult e embertelen eljárás ellen, amellyel
egy szent embert gyaláztak és aláztak meg a vörös sátáni
szörnyetegek. Viszont e esetre hagyott egy levélben megfogalmazott
négy mondatos instrukciót maga mögött, Grősz kalocsai érseknél:
-Nem vettem részt semmiféle
összeesküvésben.
-Nem mondok
le érseki tisztemről.
-Nincs
vallani valóm és semmit sem írok alá.
-Ha mégis megtenném, az csak az
emberi test gyengeségének következménye és azt eleve semmisnek
nyilvánítom.
Az igazi bűne Mindszenty Józsefnek a
szilárd világnézete volt, amely nem párosulhatott soha sem a
kommunisták álszent hazug nézeteivel, amelyek semmilyen haladást
és fejlődést nem hoztak a kínzásokon és a csábítgatásokon
kívül Magyarországnak...
A legnagyobb csapás viszont, akkor
érte Mindszenty hercegprímást, amikor Vatikán kiegyezett a
kommunistákkal, miszerint Mindszenty eltávolításával Magyaroszág
hercegprímási szolgálatából, megkegyelmeznek a bebörtönzött
papoknak, híveknek. Vatikánnak tudni kellet volna, hogy a
kommunisták soha nem tartják be szavukat, ezt követően a
vatikáni ballépés után, igazi “boszorkányüldözés”
indult a papságra és a hívekre. Magyarország
történelmének legszégyenteljesebb vallásüldözése...
A péterrévei
Balcsák Szilárd atya története is nem mindennapi és sok
találgatásnak ad helyet, főként, hogy hivatalos magyarázatot a
szabadkai püspökség nem adott ki ezidáig.
Történt július
havában, hogy a népszerűvé vált péterrévei pap kezébe
megérkezett az áthelyezésről szóló püspöki határozat.
Szilárd atya a határozatot ismertette a hívőkkel. A hívők
felháborodtak és az atyát „lakat” alá helyezték a szó
szoros értelmében a péterrévei Mindenszentek templomban, amíg a
püspök nem ad magyarázatot határozatára. A püspök nem utazott
le Péterrévére, ezért a péterréveiek autóbuszra ültek és
felutaztak Szabadkára, ahol zárt rácsok várták a püspökség
előtt őket. "Ha a hegy nem megy Mohamedhez, Mohamed
megy a hegyhez.” . A péterréveik „hitükben
megerősödve" utaztak haza dolgavégezetlenül, azt a kijelentést
téve, ahogyan viszonyultak most hozzájuk a püspökségen, úgy
fognak ők is viszonyolni az egyházhoz! A miséket fogják az
elkövetkezőkben bojkottálni.
Útód jelölt az „össznépi
lavorban” a világhálón, azt a kijelentést tette, hogy: „aki a
püspök úr határozata ellen van az a sátánt szolgálja”... nos
az utód, így az utódlástól búcsúzott és nem Péterrévére,
hanem Adorjánra került, viszont az "össznépi lavórban" lepellel
fedte arcát, igen a bűnnek van bocsájtási szakasza: "Ki kardot
ránt, kard által vész ill. ne fesd a sátánt a facebook-ra, mert
megjelenik"...
A péterréveik
újabb megdöbbenésére Varga Jenő atya, a péterrévei Szent Imre
plébániahivatal vezetője szolgáltatott misét a
Mindenszentek-templomban. Az atya a misén jelentette be: őt
nevezték ki egy évre ebbe a templomba, így ez idő alatt mindkét
plébánián ő teljesít majd szolgálatot.
A misén Jenő atya arra kérte a
híveket, imádkozzanak Szilárd atya gyógyulásáért. Balcsák
Szilárd atyát annyira megviselték ugyanis a történtek, hogy
kórházi ápolásra szorul idegösszeroppanás végett, de már
jobban van. A fiatal atya gyógyulása után egy évig Szabadkán fog
káplánként szolgálni.
Kíváncsi vagyok,
hogy mi az igazság
amely
valahogy
mindig a túlsó parton tanyázik, ott ahol még nap sem süt reája,
talán az inkák túlvilági birodalmában.
Mindszenty
hercegprímás nagysága mély tiszteletet kötelez, igen nagyon
kevesen tudnak a végsőkig kitartani, Szilárd atya sokkal
kevesebbnél torpant meg, de legalább megpróbált harcolni az
igazságtalansággal és az önkénnyel szemben, neki ennyire
tellett.
A
történelem tényleg ismétli önmagát, nem csoda hiszen a
kommunisták átvedlettek báránybőrbe és most demokráciáról
regélnek, de a módszereik nagyon is elárulják őket! A déli
végeken is egy párt ellenőrzi az magyart és többet árt néki,
mint használ. Ma oda jutottunk, hogy az egyházak önként vetették
magukat a párt alá a délvidéki magyar nép érdekében.
Pontosítva, csakis személyes érdek végett és egy vékonyka
rétegnek biztosítva előnyjogokat és hitelességi legitimácíót.
A nyájat nyírni kell időnkét és a farkast rá kell ereszteni,
hogy egyben maradjon...
Az
idő meg fogja mutatni a kártékony tevékenységet, de hol leszünk
mi az időben, akkor már?
Sokat
gondolkodtam a három rész írása közben, hogy mit ér az egyház
hívők nélkül? Vajon az Isten adta az egyesek kezébe, azt a
hatalmat amivel visszaélnek nap, mint nap? Nem hinném! Nos egy
napon elveszi az ő kezükből is a hatalmat, ahogyan elvette a
vérvörös kommunisták kezéből is, igen egyszülött fiát adta
érte, újból intő példaként az én történetemben Mindszenty
hercegpírimást.
Nem írigyelem a klérust
ebben a melegben, mert parancsot kell nekik teljesíteni, olyan
parancsokat is, amelyek szöges ellentétben van hitünkkel,
vallásunkkal, mert a hatalomnak meg kell maradni mindenáron. Aki
ellen mer szegülni, azt leválltják, áthelyezik, lejáratják, nos
tanultak a kommunistáktól is egyest, s mást az egyesek! Igen, tisztelet a kevés kívételnek! Mély tisztelet!
Margit Zoltán
*legyőzetve győz –
Mindszenty választott jelmondata
**A „Sárga könyv”
a közismerten puritán, sőt aszkéta főpapról el akarta hitetni,
hogy nyerészkedő, önző ember volt, aki „a miniszterelnöki
fizetés háromszorosában megállapított javadalmazását (ugyan)
nem vette fel az államtól, ugyanakkor az eddig kiderített feketén
beváltott dollárösszegekért körülbelül négymillió forintot
zsebelt be.”
London 2012 saw Hungary repeat its historic Olympic excellence. Some have called Hungary's 2012 Olympic performance a "miracle," but in reality, the miracle has been Hungary's historic performance since 1896. As seen below, Hungary's 17 medals and incredible 8th ranking in total Gold in London is exemplary of where Hungary has been for the last century! Hungary ranked 5th in Gold per Capita!
As we celebrate the Spirit of the Games and the success of Hungary and all the Olympic athletes and express our gratitiude for their excellence and to their families who have sacrificed so much, we also also take the opportunity to congratulate Hungarian-Americans Rebecca Soni (Sőni) (2 Gold and Silver with 2 World Records) and Susan (Zsuzsanna) Francia (Gold), and Julie Zetlin, (the United States’ only representative forRhythmic gymnastics and the first and only rhythmic gymnast to qualify from the United States since 2004) on their fantastic London 2012 performances for the United States!
Hungary's Historic Rankings:
As of 2012, Hungary Ranks 8th in Gold Medals!More than Russia, Australia and Japan!
The 2012 Summer Olympic Games, officially known as the Games of the XXX Olympiad or "London 2012 Olympic Games", are scheduled to take place in London, England, United Kingdom from 27 July to 12 August 2012. London will become the first city to officially host the modern Olympic Games three times, having previously done so in 1908 and in 1948.
London was selected as the host city on 6 July 2005 during the 117th IOC Session in Singapore, defeating Moscow, New York City, Madrid and Paris after four rounds of voting. The successful bid was headed by former Olympic champion Sebastian Coe.
The Olympics prompted a redevelopment of many of the areas of London in which the games are to be held – particularly themed towards sustainability. While the budgetary considerations have generated some criticism, the Games will make use of many venues which were already in place before the bid, including Wembley Stadium, Wembley Arena, Wimbledon All England Club, Lord's Cricket Ground, The O2 Arena, Earls Court Exhibition Centre, Weymouth and Portland National Sailing Academy, and the Excel Centre.
London 2012 saw Hungary repeat its historic Olympic excellence
Hungary finished the 2012 London Olympics with 17
official Medals (8 Gold, 4 Silver, 5 Bronze) and Ranked
#8 in total Gold Medals (and 9th overall)! 5th in Gold per
Capita!
(Not including medals by Hungarians competing for
other countries)
All London 2012 Hungarian Medals:
21!
(including Hungarians competing for other countries)
Medal Name Event
Krisztian Pars
Hammer Throw
Krisztian Berki
Gymnastics: Pommel Horse
Aron Szilagyi
Men's Sabre
Daniel Gyurta
Swimming: 200m Breaststroke WR!
Eva Risztov
Swimming: Women's 10K Open Water Marathon
Rebecca Soni (Szőnyi)
Swimming: 200m Breaststroke WR!
Rebecca Soni (Szőnyi)
Swimming: 4x100m Relay WR!
Susan (Zsuzsanna) Francia Women's
Rowing 8
Krisztina Fazekas
Women's Kayak Fours: K4 500m
Katalin Kovacs
Women's Kayak Fours: K4 500m
Gabriella Szabo
Women's Kayak Fours: K4 500m
Danuta Kozak
Women's Kayak Fours: K4 500m
Danuta Kozak
Women's Kayak Single: K1 500m
Rudolf Dombi
Men's Kayak Doubles: K2 1000m
Roland Kokeny
Men's Kayak Doubles: K2 1000m
Rebecca Soni (Szőnyi)
Swimming: 100m Breaststroke
Zoltan Kammerer
Men's Kayak Fours: K4 1000m
Tamas Kulifai
Men's Kayak Fours: K4 1000m
Daniel Pauman
Men's Kayak Fours: K4 1000m
David Toth
Men's Kayak Fours: K4 1000m
Natasa Janics
Women's Kayak Doubles: K2 500m
Katalin Kovacs
Women's Kayak Doubles: K2 500m
Miklos Ungvari
Men's Judo - 66Kg
Tamas Lorincz
Wrestling: 66kg Greco-Roman
Eva Csernowiczki
Women's Judo
Laszlo Cseh
Swimming: 200m individual
Peter Modos
Wrestling: 55kg Greco-Roman
Natasa Janics
Women's Kayak Single: K1 200m
Adam Marosi
Modern Pentathlon
Medals
and More News:
Canoe / Kayak (Hungarians
dominate London 2012 with an astounding 6 Medal: 3 Gold, 2 Silver, 1
Bronze!):
GOLD! In the men's Kayak
Double (K2) 1000m!The team of Rudolf Dombi and Roland
Kokeny representing Hungary took Gold with Portugal coming in for
silver very close behind! While ethnic-Hungarian Peter Gelle,
representing Slovakia in the finals finished last with teammate
Erik Vlcek.
GOLD! The women's K4
500m team of Katalin Kovacs, Gabriella Szabo, Danuta
Kozak, and Krisztina Fazekas beat rivals Germany in front of 20,000
roaring fans on August 8th! Danuta Kozak wins two Gold
medals and Katalin Kovacs wins 3 medals!
More from Reuters: "The
Hungarian national anthem reverberated around the Dorney Lake
course on Wednesday as Hungary took the early honors against its
fierce rival Germany in the Olympic canoe regatta. Hungary, which
alongside Germany has dominated the flatwater disciplines at
recent Games, powered to gold in the men's K2 while the women's K4
won the final race of the day to deny Germany its fifth straight
Olympic title. Germany, which had started the first day of the
Olympic canoe finals as favourite for at least two of the four
events, won one gold, one silver and two bronzes. "I cannot
tell you how happy I am," a beaming Katalin Kovacs from the
women's Hungarian K4 told reporters on the side of the lake after
finally winning gold in the event to go with three Olympic
silvers. Kovacs won gold medals in K2 in Athens and Beijing.
[read
more]
Gold in the women's Kayak
Single (K1) 500m, for Danuta Kozak who posted the fastest
qualifying time to reach the finals.
Silver for the women's
Kayak Double (K2) 500m, for Hungary's duo of Katalin
Kovacs and Natasa Janics who had posted the second-best time in
qualifying.
Silver for the men's
Kayak Fours (K4) 1000m!
Olympic kayak legend and
multiple Gold Medalist Zoltan Kammerer and his Hungarian team
(David Toth, Tamas Kulifai, and Daniel Pauman) won Silver on August
9th with a time of 2:55.699, just behind the winners, Australia,
who posted a time of 2:55.085. They had qualified for the final
with the fastest time. Slovakia, featuring Hungarians Juraj
(György) Tarr and Peter Gelle, came in 6th and did not medal.
Czech Republic claimed the Bronze.
It's the 4th Olympic Medal
for Zoltan Kammerer! He started competing in the 1990's
and won three Gold Medals at the World Championships, the first in
1997. Since then, he has competed in four previous Summer Olympics
and won three gold medals (K-2 500 m: 2000,
K-4 1000 m: 2000,
and 2004).
At the 2008
Summer Olympics, Kammerer carried the Hungarian flag at
the opening ceremonies. This was initially planned to be given to
his fellow canoer György Kolonics who had died a month before the
Games.
Bronze Medal for Natasa
Janics in the women's Kayak Single (K1)
200m. Natasa was the top qualifier for the finals and
won THREE MEDALS (Gold Silver, and Bronze!)
Wrestling (Silver and
Bronze!):
Tamás Lőrincz wins
Sliver in the Men's 66kg Greco-Roman! His opponent,
Kim Hyeonwoo, whose eye was badly bruised and swollen, became the
first Republic of Korea athlete to win gold in the lightweight
event.
Peter Modos wins Bronze in
the 55-kg bronze medal match in Greco-Roman wrestling. He was so
excited by his unexpected victory, Luke Meredith from the
Associated Press tweeted: "Hungarian wrestler Peter Modos
certainly isn't sneezing at a bronze medal. After beating Denmark's
Erik Nybloom to win a bronze out of the 55-kilogram consolation
bracket, Modos ran over and jumped so high into his coach's arms
that his torso nearly smacked his coach's shoulder. Modos then ran
across the mat and did a cartwheel, which he followed with a
succession of backflips. He also hugged Nybloom, who understandably
wasn't all that into it."
Krisztian Pars claims
Hammerthrow Gold!
Hungary's Krisztian Pars produced a
best effort of 80.59m to claim gold in the men's Hammer Throw
competition on August 5th! Pars, 30, won gold in the European
Championships last month and won European bronze in 2010 and a
silver in the World Championship. Pars placed fourth at Beijing four
years ago, but was promoted to second place when the two Belarusian
throwers who finished in front of him were disqualified for failing
doping controls. More than 18 months later, Pars and Murofushi, who
had been elevated to silver and bronze medal positions, lost their
medals when the Court of Arbitration for Sport reinstated Vadim
Devyatovskiy and Ivan Tsikhan’s results from Beijing. The CAS said
the doping tests were invalid because international laboratory
standards were not respected in what it said was an “unusually
complex doping case.”“This is a revenge for what happened at the
Beijing Olympics,” Pars said. “Yes, it is a bit of a
compensation for the silver I didn’t receive there. I feel life
has given something back to me, something which eluded me four years
ago.”
Hungarian
double world champion Krisztian Berki broke British hearts as he
dramatically snatched the Olympic pommel horse gold medal on August
5th and edged out Louis Smith on a tie-break with the execution
score. His routine was greeted by "big contingent of
flag-waving Hungarian fans."
Fencing: Szilagyi claims
Hungary's first gold of 2012!
Hungary's incredible
Olympic Games record in men's Sabre Fencing continued as 22-year-old
Aron Szilagyi grabbed their first gold of London 2012. It was the
13th time a Hungarian has triumphed in the event - and that includes
an amazing run of 11 out of 12 victories between 1908and 1964.
Szilagyi is the only Hungarian fencer in the world's top 50 - he is
ranked sixth - and was the country's only representative in the
36-strong field.
Swimming: Hungarians Set THREE
WORLD RECORDS!
Daniel Gyurta claims gold
in record time! Hungary's Daniel Gyurta set a new
world record in the men's 200m Breaststroke final to hold off
Japan's Double Olympic champion Kosuke Kitajima and Great Britain's
Michael Jamieson for the gold medal.
Hungarian-American
Rebecca Soni claims her 6th Olympic Medal (Winning 2 Gold and 1
Silver) and smashes her own World Record! Hungarian-American
Rebecca Soni (Sőni) won Gold and broker her own World Record in
the 200m Breaststroke. She also took Gold in the Women's 4 x 100m
Medley Relay (as she and the US team set another World Record) and
Silver in the 100m Breaststroke!
In the 2008
Beijing Olympics, Soni won gold and set the World Record
and also took home 2 Silver Medals in the 100m breaststroke and
the 4x100m medley relay. Known to her family and friends as “Reb”
and born in Freehold Borough, New Jersey, Rebecca is the daughter
of Peter and Kinga Sőni from Kolozsvár (now a part of Rumania
after annexation at the tragic Treaty
of Trianon in 1920)! AHF CONGRATULATED
REBECCA on behalf of the community!
Gold for Eva Risztov!
In
an unexpected surprise, Eva Risztov secured the gruelling Marathon
swim title winning Gold in the women's 10km Marathon
open water swim. USA's Haley Anderson finished second to claim
silver, with Italy's Martina Grimaldi taking bronze. Risztov has
won multiple Silver medals in the World Championships and is
European and Hungarian champion holding the European record in the
800m.
MTI: "A hódmezővásárhelyi,
1985-ös születésű Risztov Éva korábban medencés úszó
volt, és három világbajnoki ezüstig (2003, Barcelona: 200
pillangó, 400 gyors, 400 vegyes), valamint 6 Eb-ezüstig jutott.
Rövid pályán (25 méteren) hatszoros Európa-bajnok, hétszeres
ifi Eb-győztes, 57-szeres felnőtt magyar bajnok. 400 és 1500
gyorson országos csúcsot tartott, 800-on pedig Európa-csúcsot."
In related news, Canada’s
Zsofia Balazs earned Canada's first ever Olympic nomination in
marathon swimming and finished 18th, some 4 minutes
behind the winner.
Laszlo Cseh takes
bronze behind Ryan Lochte who took Silver and the
legendary Michael Phelps who won the men's 200m individual Gold
Medal - his record setting 16th Gold! Phelps became the first man
in Olympic history to win Gold in the same event in three Olympics!
Judo: Hungarians take
silver and bronze!
Lashas Shavdatuashvili claimed
gold in the men's -66kg Judo competition for Georgia with a
narrow win over Hungarian Miklos Ungvari.
Eva Csernowiczki takes Bronze in
the women's competition beating two-time world silver medallist
Tomoko Fukumi.
Rowing: Susan (Zsuzsanna)
Francia claims second consecutive Gold in Women's Rowing 8 for the
United States!
She won her first gold in Beijing
2008 and won Gold Medals in 5 out of 6 consecutive Rowing
World Championships and claimed 2 more consecutive Gold Medals in
the World Cup. Susan was born November 8, 1982 in Szeged, Hungary.
She moved to the US at the age of 6 and grew up in Abington,
Pennsylvania. She graduated from the University of Pennsylvania in
2004 with a degree in Criminology and Sociology. She currently
resides in Princeton, New Jersey and is affiliated with the US
Rowing Training Center. She is fluent in Hungarian.
Modern Pentahlon: Bronze
Medal for: Hungary's former world champion Adam
Marosiat the 100th Anniversary of the event invented by the
founder of the modern Games, Baron
Pierre de Coubertin. Adam finished only 90 points
behind the winner, David Svoboda of the Czech Republic who set an
Olympic Record.
Miscelleaneous News:
Olympic Record for Sarolta
Kovacs also reached the finals for Hungary in the
swimming portion of the women's Modern Pentathlon competition. Her
compatriot, Adrienn Toth, had taken an early lead in the race for
the last gold medal of the London Games. The two fastest swimmers
both broke the previous Olympic record of 2:08.86. Kovacs set a new
record of 2:08.11 while Britain's Samantha Murray clocked 2:08.20.
With points from both the fencing and the swimming aggregated, Toth
led the field with 2,132 points, followed by Yane Marques of Brazil
with 2,116 points and Murray in third place with 2,096 points.
Kovacs, who performed poorly in the fencing, would finish in 33rd
place overall despite her record-breaking swim. Adrienne finished
20th.
Jozef (József) Gönci, who
won independent Slovakia's first ever Olympic Medal in Atlanta 1994
(a bronze) and won another bronze in Athens
2004, was Slovakia's Flag Bearer in London 2012.
AttilaVajda
finished 6th in the Canoe Single (C1) 200m. Attila
Vajda has competed since the early 2000s. Competing in two
Summer Olympics, he has won two medals in the C-1 1000m event with a
gold in 2008 and
a bronze in 2004.
In the men’s C1 1000m for 2012, the man to beat was Hungary’s
Olympic champion Attila Vajda but he finished 6th, 3 seconds behind
the Gold medalist, 24-year-old Sebastian Brendel of Germany. After
winning gold at Beijing 2008, Vajda, the 29-year-old was named the
Hungarian sportsman of the year after winning the World
Championships last year. Despite the 6th-place shwoing, Attila had
qualified for the finals posting the second best time.
Rythmic
Gymnastics: Hungarian-American Julie Ashley Zetlin competed
in the Rythmic Gymnastics competition. Julie is the United States’
only representative for Rhythmic gymnastics and the first and only
rhythmic gymnast to qualify from the United States since 2004. After
a truly beautiful start, 20 seconds into her 80-second routine, the
hoop slipped from her grasp and she failed to qualify. Julie is the
2010 U.S. Senior National Champion in Rhythmic Gymnastics. In
February 2012, the International Gymnastics Federation (FIG) awarded
Zetlin a wild-card berth to compete at the 2012 Summer Games in
London. Her mother Zsuzsi is a former Hungarian
national champion in the sport. [Watch
her routine]
Olympic Diving: Noemi
Batki reached the Finals, finishing 8th in the women's 10m
Platform competition. She is a Hungarian-born member of the Italian
National Diving Team. She was born in Budapest, Hungary, and at the
age of 3 she moved to Belluno, Italy, with her mother, Ibolya Nagy,
a Hungarian platform diver who took part at Olympic Games in 1992 in
Barcelona.
Miklos Dudas finished 6th
the finals of the Men's Kayak Single (K1)
200m. In a tight race, he fiished only 1/2 second off the
winner Ed McKeever of the UK.
Hungary Handball loses
33-26 in the Bronze Medal match against Croatia. Hungary
lost 27-26 in a nail-biter to Sweden in the semi-final match on
Friday, August 10th. Hungary beat Iceland 34-33 in extra-time to
reach the semi-finals and sent the Beijing silver medallists home.
Iceland missed a penalty in the last few minutes of normal time that
would have won the match. Afterwards the Hungary team celebrated by
dancing around one of their coaches. Watch
the full match replay via BBC Sport's interactive video player.
Gabor Hatos lost in the Bronze
medal match in the Men's 74kg Freestyle Wrestling event. It
would have been be Hungary's third Olympic Wrestling Medal of 2012.
Tamas Kovacs represented
Hungary in the Finals of the Marathon, on Sunday, August 12th.
Tamas finihsed 72nd in a time of 2:27:48. He is High Point
University's second-ever Olympian following Taylor Milne in 2008.
Kovacs went through the halfway mark in 1:09:13 and was 5:58 behind
the leader at that point. He improved from 82nd halfway through the
race to 72nd at the finish in warm and humid conditions. Twenty
runners dropped out of the race. Kovacs qualified for the Olympics
by running a career-best time of 2:14:23 to win the marathon in
Reggio Emilia, Italy last December. Kovacs won Hungarian
championships in the 5,000-meter in 2010 and the half marathon and
cross country in 2011. He has run under 64 minutes twice in the half
marathon.
Water Polo: Hungary Men
beat Spain for Fifth Place:
Men's Team Hungary,
who have won water polo gold at the last four Olympic games, were
knocked out of medal contention in London 2012. In search of their
10th gold medal in total, they were beaten 11-9 by Italy at the
quarter-final stage. Hungary defeated Australia 10-9 to set up a
clash with Spain for fifth place on Sunday, while Australia palyed
the United States for seventh place. Hungary won 14-8.
Despite reaching the
finals, the Hungarian Women's Water Polo lost to Australia in the
Bronze Medal match 13-11. The women's team reached
the semi-finals by beating a strong Russian team 11-10 in another
thrilling encounter, but lost to Spain in another close match. The
women have never made it to the podium in the event's 12-year
existence, narrowly missing out on the bronze in 2008. Team USA
beat Spain to claim Gold in the championship match.
Általam máglyának nevezett napocska
igen pörköl bennünket, de az igazság valahogy mindig a túlsó
parton tanyázik, ott ahol még nap sem süt reája, talán az inkák
túlvilági birodalmában...
A jó szándék és a nyitottság vajon
mire elegendő a rend-szeren belül? Főbűn, ha valaki Rolling
Stonest, avagy Pink Floyd-ot hallgat szabadidejében? Az már bűn,
ha a nyáj is kiáll a jó pásztora mellett, igen az nagy bűn! A
népszerűség növeli a bukás esélyét a rend-szeren belül ez már
örök érvényű igazság. Krisztusunknak is az volt a főbűne,
hogy népszerű volt, aki népszerű az ellensége a rend-szernek!
Míly métely a kétely! Kabzsiság és irigység keserű poharában
igazi esencia!
Középszerű bólogatók táborára
van szükség, ez már régi képlet. Az elődök „jó-tét”
tevékenységének takarása, nehogy a rend-szerbe vetett hit
megbomoljék a félrevezetett tömegekben, azokban akik fizetnek is
azért, hogy higgyenek a lehetetlenben is, ha kell vakon és lássák
azt a csodát is, amely csak egy egyszerű fizikai avagy kémiai
trükk. A hívőnek egy kötelessége van, hinnie kell neki...
Cristiano Banti festménye
(1857):
Galileo a római inkvizíció előtt
Itt már Galileo heliocentrikus
tanaiból fakadó per jut eszembe, ő a pápa nézeteit egyik művében
a Simplicius (egyűgyű) szájába adta, ki sokszor keveredett
ellentmondásba önmagával, itt még csak kivívta Vatikán
ellenszenvét...Valójában túlbuzgó Dominikánusok félreértették
Galileo által Castellininek írt levelet és eretnekséggel vádolták
meg őt. E levélben főként a Kopernikuszi tanokat népszerűsíti:
földet a bolygók közé sorolta, napközpontú modellt említ...a
fő mondandó: megszűnt az éles különbség a földi és égi
történések között, így ellentétes tanokat hirdetett a bibliai
ószövetségben írott versekkel. Az egyház először szembesül
nyilvánosan a tudomány erejével, de győzedelmeskedik ellene
hatalmából kifolyólag, mert beláthatatlan társadalmi és etikai
következményei lehettek volna, ha e tanokat, akkor elfogadják.
Igen, az egyház hatalma megszűnt volna...”És mégis mozog...”
Egy oldal Kopernikusz fő művének
– A De
Revolutionibus – kéziratából
Kicsit a legújabb kori menesztések is
a nagy elődök menesztésének „jogi-technológia” manírjait
idézik fel, igen a nap alatt nincs új, csak egyre melegebb...
A népszerűsége lett a bűne - Bezák Róbert érsek
Róbert Bezák felvidéki érsekkel
kezdeném, mint a sejtelmes bevezetőben az őt ismerők vélték
helyesen felfedezni. Az érsek leváltása körüli bonyodalmakat
követve a mindenkori hatalom védelme minden eszközzel doktrína
lépett működésbe. Veszélybe került a centralista állam
érdekképviselet azáltal, hogy Bezák érseket függetlenedni
vélték Vatikántól. Keresd a pénz útját és megtalálod annak
célját! A vatikáni inkvizítor négy témakört felölelő
tizenegy kérdést intézett az érsekhez. (A számok fontossága e
ügyben is: négyes szám az ember száma, teljesség és
tökéletesség, alaposság és bölcsesség. A tizenegyes számban
megjelenő egyes szám: az őskezdet és teremtés szimbóluma.) A
négy témakör: hivatali, teológiai, erkölcsi és gazdasági
jellegűek voltak. A gazdasági vádpont az említett pénz útja! Az
érsekség három kölcsönös felelősségű társaságot (Kft)
alapított (Bezák kettőt ismert el), amelyet laikusokra
bízott...itt a lényeg és indulhat a mellé-magyarázat! A számok
már elárulták az ítéletet és nem kellett volna újabb bűnnel
sújtani a lefejezésre váró érseket, miszerint még a pápai
titkot is megsértette, nos Isten káromlás helyett egy picinyke
jogi módosítás.
Feltételezhetjük, hogy a vatikáni
hatalmi harc „rossz” oldalán állt Bezák érsek úr és a
regnáló vonal idejében takarított, de a módszer! Tisztelt tudós
elmék, ettől Önök többre képesek! Azért megemlítem: az egyik
kérdés, azt taglalta, hogyan szólította a pápát. A 6-os számú
kérdés, amely azt
firtatta, hogy az érsek olyan személyekkel vette magát körül,
akik „homoszexuálisok, illetve gyermekük van” és a többi
kérdés is hasonló szinten van...leírtam, hogy az olvasónak legyen belátása a témára, bár említésre sem méltó!
Bezák érsek ártatlannak vallja magát
az ő ellene felhozott vádakban, kérte a vádló személyét a
vádban, nos a vatikáni Anonymus vádolta meg és ítélte el...Itt
tér el a módszer a Galileo pertől, ahol is a vád meg lett
nevezve, Bezák ügyben nincs a vádnak neve! Az eredménye a kettő
„pernek” hasonló! A beláthatatlan társadalmi és etikai
következmények meggátlása...
Még, ha bűnös lenne, akkor sem
érdemelne ilyen lejarattatást! A római katolikus egyház nyíltan
önmagát járattatja le, vajon miért? A hatalmi harcban alul maradt
fél így bosszul, hogy önmaga lejárattatástól se retten vissza?
Újabb szimónia* (latinul simonia)
kísérlettel állunk szemben?
Igen, megérett a III. vatikáni
zsinat, mely összhangba hozza Vatikánt a világgal!
A következő részben foglalkozom
Balcsák Szilárd atya ügyével is.
Margit Zoltán
*a neve annak a kánonjogi vétségnek,
amelynek lényege egyházi és lelki javaknak anyagi előnyök árán
megszerzése vagy áruba bocsátása.
Dark Heart of the Moon by ORDO M'ERA LUNA:
-
Every heartbeat is a shadow
Over forests, over meadows
In the darkness where our symphony starts
We find peace in the nocturnal
Every moment is eterna...
Közönséges gyömbér - Zingiber Officinale Roscoe
-
*Rendszertani besorolása:*
A gyömbérfélék (Zingiberaceae) családjába tartozó növény.
*Drog:*
A növény gyöktörzse (Zingiberis rhizoma).
*Hatóanyag:*
...